درباره هلدینگ راه نیک سازه

photo7764016972
photo7764017159

پیدایش رنگ ها

مطالب عرض شده در زمینه‌ی رنگ‌های تخصصی ترافیک، در زمینه‌ی خط کشی و نحوه‌ی استفاده از رنگ‌های ترافیک و روش‌ها و ترفندهای حرفه‌ای حاصل بیست‌سال تجربه بدست امده توسط هلدینگ راه نیک سازه است.

از تقریبا حدود صد و پنجاه تا دویست سال پیش چیزی به نام خط کشی در معابر اصلا وجود نداشت حتی در کشورهایی مانند یونان و رم که خیلی قدیمی بودند  و تردد در آنان زیاد بود . با به وجود آمدن شرکت‌های تولیدی خودرو و تردد خودروها در کشور و در سطح جهان، قوانینی وضع شد که هر کدام از وسایل نقلیه اعم از وسایل نقلیه سبک، سنگین و حتی دوچرخه یا چهار چرخ چگونه و در چه محدوده‌ی سرعتی بایستی تردد کنند و بایستی از قوانین پیروی کنند . هنگامی که  مساله‌ی ضرورت خط‌کشی و ایمن‌سازی معابر به وجود آمد که تا سال هزار و نهصد و پنجاه و هشت خط‌کشی‌هایی بود که این خط کشی ها راکت محور بودند یعنی در کل دنیا این بود که راکت چطور راحت‌ تر حرکت کند ولی محدودیت‌های سرعتی وجود نداشت .برخی از کشورهای پیشرفته محدودیت سرعت داشتند اما از دهه‌ی شصت و هفتاد میلادی نوع خط‌کشی‌ها از راکت محور به عابر محور و یا پیاده محور تبدیل شدند، این شد که خیلی از قوانین خط‌کشی و لزوم خط‌کشی بهتر و بسیار مهم‌تر جلوه داده شدند.به این نتیجه رسیدند که بایستی و خط‌کشی انجام شود تا کمترین آسیب به عابر پیاده برسد از طرفی کسانی که مدافع حقوق عابرین پیاده یا دوچرخه‌سواران و یا موتورسواران بودند طراحی‌ اتومبیل‌ها حالا چه ماشین‌های سنگین و سبک را به نحوی انجام دادند که در صورت برخورد با عابر کمترین آسیب به انسان برسد مثلا در خودروهای سبک حالت سپرهای خودرو از سپرهای آهنی به سپرهای پلاستیکی تبدیل شد و در خودروهای سنگین این شد که ارتفاع خودرو را بالا ببرند به نحوی که اگر از جلو تصادفی انجام شد حداقل عابر به زیر ماشین کشیده نشود

انواع رنگ های ترافیکی و کاربرد آنها:

درصنعت ایمن‌سازی افقی چهار نوع ایمن‌سازی وجود دارد که با رنگ انجام میشود.  نوع اول استفاده از رنگ‌های اکریلیک به همراه رزین آکریلیک است که به نام رنگ سرد و یا رنگ تک جزئی شناخته میشوند، تقریبا نود و پنج درصد ایران از رنگ بارزین پایه آکریلیک استفاده می‌کنند.  نوعی دیگر از رنگ‌های سرد وجود دارد که رزین کلرو کائوچو در آن استفاده می‌شود که به آن نیز رنگ سرد گفته می‌شود و برپایه رزینه کلرو کائوچو است . چرا از رزینه کلرو کائوچو استفاده می‌شود؟

ابتدا درصد رطوبت نسبی هوا سنجیده می‌شود و میزان باران‌های ناگهانی که به سطح آسفالت اصابت می‌کنند و رطوبت بستر خط‌کشی مورد بررسی قرار می‌گیرد و به این نتیجه میرسند که بهتر است از رزین کلرو کائوچو نسبت به رزین آکریلیک استفاده شود . رزین کلرو کائوچویی نسبتا رزین ضعیفی است و طبعا رنگی هم که از آن گرفته می‌شود رنگ ضعیفی است و مقاومتی که رزین آکریلیک دارد رزین کلرو کائوچو نخواهد داشت . اگرچه این موضوع بنا بر صلاحدید شورای عالی ترافیک هر شهر یا استان و یا بخش فنی وزارت راه یا اداره کل راهداری هر استانی که مصوب می‌کند دارد .یک نوع رنگ سرد چند جزئی یا دو جزئی وجود دارد که به اصطلاح غلط به آن رنگ گرم می‌گویند که این اصطلاح صددرصد اشتباه است چون تک جزئی نیست، جز دوم دارد و جزء اول و دوم گرمازا است و اصطلاحا به آن میگویند رنگ گرم که غلط است . رنگ سرد چند جزیی شامل یک الی دو جز اضافه بر رنگ است که عمدتا در چهارراه‌ها و به عنوان رنگ‌های خط‌کشی‌های عابر پیاده و یا فلش‌های معابر یا شریان‌های اصلی از آن استفاده میشود، مقاومت آن به خاطر ضخامتش نسبت به رنگ سرد تک جزئی بسیار بالا است و می‌تواند به صورت محوری و طولی و با دستگاه و هم به صورت دستی انجام شود . این رنگ چون واکنش گرمازا دارد آسیب بسیار شدیدی به محیط‌زیست وارد میکند و در کل دنیا منسوخ شده است اما در کشور ایران منسوخ نشده و همچنان در حال استفاده است.  نکته‌ قابل ذکر درمورد رنگ‌های سرد برای ضخامت‌های اجرای رنگ‌های سرد به صورت محوری و مکانیزه در معابر عمدتا فیلم طرح رنگ تک جزئی بایستی بین هفتصد الی نهصد میکرون باشد تا فیلم خشکی که تحویل میدهد مابین پونصد و پنجاه تا ششصد و پنجاه تا هفتصد میکرون باشد که این میزان بستگی به مقدار تینری دارد که با آن مخلوط شده و در نتیجه روی آسفالت فیلم خشک تحویل می‌دهد. .اما در خط‌کشی استفاده از رنگ سرد چندجزئی حداقل ضخامتی که بایستی استفاده شود دو هزار میکرون و حداکثر ضخامت سه هزار میکرون است. فیلم تر و خشک آن هیچ فرقی با هم نمی‌کند و بایستی اجازه بدید که این رنگ به خودی خود بپزد و جزو رنگ‌هایی است که در کل دنیا استفاده نمیشود.  نوعی رنگ دیگر وجود دارد به نام رنگ گرم که در کل دنیا فقط از رنگ گرم استفاده می‌کنند به نام پریمارک یا رنگ‌های پیش تولید شده، رنگ گرم رنگی است که با رزین‌های C5 به صورت پودری است و  مکانیزم اجرا آن به این صورت است که به کیسه‌های بیست کیلویی یا بیست و پنج کیلویی پشت دستگاه قرار می‌گیرند، دستگاه پیش‌گرم درجه حرارت را تا صد و بیست الی صد و

چهل درجه می‌رسانند و  پودر حالت خمیر مانند به خود  می‌گیرد سپس در دستگاه  اجرا قرار می‌گیرد، این خمیر تبدیل به یک مایع غلیظ شده و این مایع غلیظ یا توسط فشار و یا توسط وزن خود مایع از دستگاه خارج میشود.

رنگ نهایی ما که رنگ‌ پریمارک است رنگ‌هایی هستند که با رزین C5 و با ترکیبی از پلیمرهای نسوز ساخته می‌شود

پروژه های انجام شده توسط هلدینگ